ویژگی های منحصر بفرد پوشش های تفلونی یا گرانیتی

برای آشنا شدن با خدمات صنعتی ایران گرین پن بهتر است کمی با خواص پوشش های صنعتی خانواده تفلون آشنا شویم :

خاصیت نچسب بودن

خاصیت نچسب بودن :

عدم چسبندگی سطوح پوشش داده شده با تفلون و گرانیت با مواد مختلف شاخص ترین خاصیت و بارزترین ویژگی و طبیعت این پوشش منحصر بفرد است .

ضریب اصطکاک کم :

ضریب اصطکاک بسیار پائین دو سطح لغزنده پوشش داده شده با تفلون ، یکی دیگر از خواص جادویی این پوشش ارزشمند می باشد . ضریب اصطکاک در این شرایط در محدودۀ 0.05 الی 0.20 است . این ویژگی باعث گردیده تا دامنه کاربرد این پوشش در صنعت بیش از پیش گردد .

مقاومت در برابر حرارت :

مقاومت بالای حرارتی پوشش های تفلونی در محدودۀ دمائی 260 ℃ الی 315 ℃ از یک سو و کارکرد این پوشش تا دمای -270 ℃ بدون بروز هیچ مشکلی ، نقش این پوشش صنعتی را بیش از پیش برجسته و ممتاز می گرداند .

مقاومت به تر شوندگی یا آبگریز بودن :

با توجه به آبگریز بودن سطوح تفلونی و گرانیتی از یک سو و همچنین خاصیت عدم چسبندگی این سطوح ، تمیز نمودن سطوح پوشش داده شده با تفلون و یا گرانیت بسیار سهل و آسان خواهد بود این عامل یکی از دلایل عمده استفاده از این پوشش ها در سطوح ظروف آشپزخانه می باشد.

مقاومت شیمیائی :

پوشش های تفلونی و گرانیتی نسبت به اسیدها و بسیاری از بازها مقاوم بوده و بطوریکه محیطهای شیمیائی بر روی این سطوح هیچگونه تاثیری مخرب ندارند و تنها مواد شیمیائی شناخته شده موثر بر روی این پوشش ها فلزات قلیائی مذاب می باشد. با توجه به بیان خاصیت اخیر ، دامنه کاربرد این پوشش ها در محیط های خورنده بعنوان لایه محافظ در برابر خوردگی و اکسیداسیون قطعات صنعتی ، بیشتر می گردد .

مقاومت دی الکتریکی بالا :

در طیف گسترده ای از فرکانس ها ، پوشش های صنعتی تفلون و یا گرانیتی دارای مقاومت دی الکتریک بالا ، ضریب اتلاف کم و مقاومت سطح بالایی هستند.