بازسازی قابلمه چدنی

قابلمه چدنی بازسازی شده، خاطراتی دوباره ایجاد می‌کند!

قابلمه‌های چدنی از ده ها سال پیش در آشپزخانه ها به عنوان یکی از مهم ترین وسایل پخت و پز وجود داشته اند. این قابلمه های کلاسیک نه تنها نقش مهمی در آشپزی و پخت و پز دارند، بلکه نمادی از میراث فرهنگی آشپزی نیز محسوب می شوند. اما در گذر زمان و استفاده مداوم از آن، این قابلمه ها ممکن است خراب یا آسیب ببینند.

در چنین شرایطی، بازسازی قابلمه چدنی به عنوان یک هنر و مهارت خاصی که کارشناسان ایران گرین پن دارند، باعث می شود این اشیاء قدیمی را دوباره به روزهای اول خود برگردانن و در عین حال از نظر کاربری نیز قابل استفاده باشند. در این مقاله از ایران گرین پن، به بررسی بازسازی قابلمه چدنی و اهمیت آن خواهیم پرداخت. اگر برای بازسازی ظروف چدن، نیاز به مشاوره دارید، حتما با کارشناسان بازسازی قابلمه چدن ایران گرین پن در ارتباط باشید.

بازسازی قابلمه چدنی​

قابلمه چدنی چیست؟

قابلمه های چدنی، قابلمه هایی از جنس فلز سنگین که به آن چدن می گویند ساخته می شود. این فلز به دلیل ویژگی های حرارتی و مقاومتی در برابر خوردگی، گزینه خیلی خوبی برای پخت و پز است. اما استفاده مکرر از ظروف چدنی در طول زمان، به احتمال زیاد ظاهر و عملکرد این قابلمه ها تغییر زیادی پیدا می کند و صد در صد نیاز به بازسازی ظروف چدنی دارید.

اهمیت بازسازی قابلمه چدنی

اهمیت بازسازی این نوع قابلمه ها شامل موارد زیر می باشد:

صرفه جویی در هزینه

صرفه جویی در هزینه

شما کاربران ایران گرین پن با بازسازی قابلمه های چدنی خود، می توانید خود را از خرید هزینه های خرید قابلمه های چدن جدید معاف و صرفه جویی کنید. اما تعیین کردن قیمت بازسازی ظروف چدنی، به عوامل های مختلفی بستگی دارد، ولی فرآیند این بازسازی می توانید بسیار پیچیده باشد.

حفظ ارزش تمدن ظروف خود

حفظ ارزش تمدن ظروف خود

قابلمه های چدنی خود می تواند نمادی از میراث فرهنگی از خانواده خود باشند. با بازسازی این ظروف، ارزش ظروف خود را افزایش دهید و از دست رفتن ارزش آن جلوگیری کنید.

حفظ محیط زیست

حفظ محیط زیست

شما کاربران ایران گرین پن، می توانید به جای دور انداختن این ظروف، با بازسازی و استفاده مجدد آن به حفظ محیط زیست خود کمک کنید و از تولید زباله های بیش از حد جلوگیری کنید.

هزینه بازسازی قابلمه چدنی

هزینه بازسازی قابلمه چدنی

قیمت بازسازی قابلمه چدنی (Restoration of cast iron pot)، به عوامل زیادی که شامل سایز قابلمه یا ماهیتابه و جنس پوشش آن می باشد، بستگی دارد. به خاطر داشته باشید با توجه به فرایند بازسازی، می تواند هزینه شما کم و یا زیاد شود. برای تشخیص و تعیین هزینه ها، می بایست قابلمه ها را به یکی از شعبه های ایران گرین پن تحویل دهید تا کارشناسان ما هزینه های آن را برای شما برآورد و اعلام قیمت کنند.

برخی از مکان ها ممکن است قیمت کمی را به شما بگویند که فکر بکنید آن قیمت بهتر است، اما به قول معروف هر ارزانی بی دلیل نیست. یعنی هزینه کم آن ممکنه کیفیت آن خدمت بسیار بی ارزش باشد و قابلمه های شما را خراب کند. شرکت ایران گرین پن با بیش از 10 سال تجربه و با تاییدیه های معتبر، آماده ارائه خدماتی با کیفیت در این زمینه است. هدف اصلی ما ارائه خدماتی با کیفیت و با قیمت مناسب می باشد.

اگر تا الان قابلمه های خود به این علت خراب شده اند و به بازسازی ظروف تفلون احتیاج دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فرایند بازسازی قابلمه چدنی

بازسازی قابلمه چدنی در ایران گرین پن یک فرآیند بسیار تخصصی است. شما می توانید با تماس به کارشناسان ایران گرین پن، مشاوره رایگان در زمینه خدماتی نظیر بازسازی قابلمه چدنی، بازسازی ظروف تفلون، سفیدگری ظروف مسی و … دریافت کنید.

اما در عین حال فرایند بازسازی این قابلمه ها در ایران گرین پن به صورت زیر می باشد:

پاکسازی و از بین بردن آلودگی آن

پاکسازی و از بین بردن آلودگی آن

در ابتدا قابلمه چدنی را با دقت تمیز می کنیم و از هر گونه آلودگی و زنگ زدگی پاک سازی میکنیم.

ترمیم آسیب ها

ترمیم آسیب ها

آسیب های موجود در قابلمه های چدنی مانند ترک ها را با استفاده از تکنیک های تخصصی ترمیم می کنیم.

طراحی و پوشش دهی آن

طراحی و پوشش دهی آن

پس از ترمیم آسیب ها، قابلمه را با پوشش های مختلفی پوشش داده می شود.

آزمایش و تست کیفیت آن

آزمایش و تست کیفیت آن

پس از بازسازی قابلمه چدنی به طور کامل، ایران گرین پن آن را برای آزمایش می برد تا کارشناسان مطمئن شوند که عملکرد و همچنین ظاهر آن به حالت ایده آلی تبدیل شده باشد.

طریقه افزایش طول عمر قابلمه چدنی

بعد از بازسازی قابلمه چدنی خود، برای حفظ روکش قابلمه، حفظ درخشندگی و جلوگیری از زنگ زدگی، حتما باید طریقه افزایش طول عمر این قابلمه ها را بدانید. در ادامه چند روش را بیان کردیم:

  • شستشو با آب گرم و اسکاچ نرم: بعد از استفاده، بهتره قابلمه چدنی را با آب گرم و اسکاچ نرم به دقت بشویید. با این کار می توانید آلودگی ها و رسوبات مربوط به غذا را از روی قابلمه پاک کنید.
  • خشک کردن با پارچه نخی: بعد از شستشو، قابلمه چدنی را با یک پارچه نخی خشک کنید. این کار باعث می شود که از رطوبت و زنگ زدگی جلوگیری کنید.
  • پرهیز از تغییر دادن ناگهانی: در هنگام شستشو، از تغییر دمای ناگهانی در قابلمه جدی خودداری کنید، چرا که باعث می شود روکش قابلمه شما به سرعت آسیب ببیند.
  • غذای درون قابلمه را در یخچال نگهداری نکنید: اگر غذای درون قابلمه گرم باشد، انتقال آن به یخچال ممکن به دلیل تغییر دمای ناگهانی طول عمر آن کاهش یابد.
  • استفاده از کفگیر چوبی یا پلاستیکی: برای مخلوط کردن غذا درون قابلمه، بهتر است به جای کفگیر فلز از کفگیر چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید. زیرا کفگیر های فلزی می تواند به روکش قابلمه شما آسیب بزند.
  • پرهیز از استفاده از سیم ظرفشویی: هنگام شستشو، به هیچ دلیلی از سیم ظرفشویی برای تمیز کردن قابلمه چدنی استفاده نکنید، زیرا می تواند روکش و طول عمر قابلمه چدنی شما را کاهش دهد.
طریقه افزایش طول عمر قابلمه چدنی
طریقه افزایش طول عمر قابلمه چدنی

نتیجه گیری و نکات پایانی

با بازسازی قابلمه چدنی نه تنها استفاده دوباره از آن امکان پذیر می شود، بلکه باعث می شود که میراث فرهنگی شما کاربران عزیز نیز حفظ بشود. این فرایند بازسازی نیاز به دقت، مهارت و آگاهی به فنون بروز مختلف دارد که پس از بازسازی می توانید از قابلمه های چدنی تان دوباره برای آشپزیتان استفاده کنید.

بازسازی این قابلمه ها نه تنها در حفظ محیط زیست بلکه باعث صرفه جویی مالی در خرید قابلمه نو می شود. جهت مشاوره در زمینه خدمات بازسازی قابلمه چدنی و همچنین خدمات دیگر مانند بازسازی ظروف تفلون، سفیدگری ظروف مسی و … می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.