بازسازی ظروف تفلون

ظروف تفلونی شما، با ما دوباره زنده می‌شوند!

ظروف تفلون در دنیای امروزه نقش مهمی دارند، به ویژه خانم های خانه دار استفاده بیشتری از این محصولات را دارند. این ظروف با روکش تفلونی که معروفن به نچسب بودن غذاها، باعث میشن که غذا به راحتی از تفلون خارج و به خوبی شسته و تمیز می شوند. در طول زمان و استفاده مکرر از این ظروف، باعث می شود که پوشش خود را از دست بدهند.

در ایران گرین پن، ما تمامی روش های بازسازی ظروف تفلون را بررسی می کنیم تا ظروف خود را به حالت اول خود بازیابی کنید و مدت ها از آن استفاده کنید.

اگر نیاز به خدمات بازسازی ظروف تفلون نیاز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بازسازی ظروف تفلون

آشنایی با ظروف تفلون

از زبان تیم ایران گرین پن

قبل از اینکه به بررسی روش های بازسازی ظروف تفلون بپردازیم، ابتدا با هم یک آشنایی کلی از ظروف تفلون داشته باشیم.

در واقع اسم اصلی تفلون، پلی تترافلوئورواتیلن است که این ماده جزء مواد پلیمری است و از این ماده در آشپزخانه به طور معمول برای پخت و پز و یا سرخ کردن استفاده می شود. ظروف تفلون دارای روکشی از مواد ضد نچسب تفلون هستند که از سوختگی و چسبندگی غذاها در داخل ظروف جلوگیری می کنند. تولید ظروف تفلون شامل تابه، ماهیتابه، قابلمه، ساندویچ ساز و … می باشد.

علت خرابی ظروف تفلون

قبل از اینکه شما اقدام به بازسازی ظروف تفلون انجام دهید، ابتدا باید علل اصلی خرابی این ظروف تفلون را بشناسید. برخی از علل آشکار خرابی ظروف تفلون عبارتند از:

سوختگی و خشک شدن روکش تفلون

سوختگی و خشک شدن روکش تفلون

از بین رفتن روکش توسط قاشق و چنگال فلزی و ابزارهای خرد کننده

از بین رفتن روکش توسط قاشق و چنگال فلزی و ابزارهای خرد کننده

استفاده از شوینده های نامناسب، اسفنج های سخت و سیم ظرفشویی برای تمیز کردن

استفاده از شوینده های نامناسب، اسفنج های سخت و سیم ظرفشویی برای تمیز کردن

استفاده مکرر از شعله گاز با حرارت زیاد برای گرم کردن ظروف

استفاده مکرر از شعله گاز با حرارت زیاد برای گرم کردن ظروف

ریختن آب سرد بر روی قابلمه داغ

ریختن آب سرد بر روی قابلمه داغ

قرار گرفتن قابلمه ها داخل هم

قرار گرفتن قابلمه ها داخل هم

اگر تا الان قابلمه های خود به این علت خراب شده اند و به بازسازی ظروف تفلون احتیاج دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روش های بازسازی ظروف تفلون

در اینجا ما به بررسی عمیقی از روش های بازسازی ظروف تفلون (Restoration of Teflon containers) خواهیم پرداخت که روش های مختلفی دارد. اگر به دنبال خدمات تضمینی بازسازی ظروف تفلون هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سرکه و جوش شیرین

برای بازسازی ظروف تفلون با سرکه و جوش شیرین، ابتدا تابه را تمیز کنید و  بشویید و سپس یک لیوان آب، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و نصف لیوان سرکه را درون ظرف بریزید. سپس مواد را با هم ترکیب کرده و درون تابه خود ریخته و آن را روی اجاق گاز با شعله متوسط قرار دهید تا بجوشد.

بعد از 10 دقیقه تابه را از اجاق گاز برداشته و درون تابه را خالی کنید، سپس با مقداری مایع ظرفشویی و اسکاچ آن را بشویید. نکته قابل توجه این است که در حین شستشو از سیم ظرفشویی برای پاک کردن تابه خود استفاده نکنید. در آخر ظرف خود را با یک پارچه خشک آن را خشک کنید.

سرکه و جوش شیرین
روغن گیری​

روغن گیری

یکی دیگر از روش های بازسازی ظروف تفلون، روغن گیری است. روغن گیری را میتوانید از روغن های گیاهی مثل روغن آفتابگردان و … استفاده کنید. ما در اینجا روغن گیری به روش روغن آفتابگردان را توضیح می دهیم.

ابتدا قابلمه را به خوبی شسته و پاک کنید، سپس قابلمه را  روی اجاق با دمای پایین قرار داده تا گرم شود. پس از اینکه گرم شد، فر خود را تا 149 درجه سانتی گراد (300 فارنهایت) روشن کنید. در ادامه روغن را کاملا به سطح قابلمه بریزید و ظرف تفلون را آغشته به روغن کنید. یه نکته ای که درباره استفاده از روغن وجود دارد این است که حتما از روغنی استفاده کنید که شور نباشد. بعد از اینکه ظرف به طور کامل به روغن آغشته شد، آن را به مدت 2 ساعت درون فر قرار دهید.

این کار باعث می شود که روغن شما به بریدگی سطحی و خراش ها نفوذ کرده و آن را بازسازی کند. بعد از دو ساعت فر را خاموش کنید و اجازه دهید به مدت 24 ساعت درون فر بماند تا خشک شود. پس از 24 ساعت، قابلمه را از فر بیرون بیاورید و میتوانید از قابلمه خود مجدد استفاده کنید.

روغن نارگیل

ابتدا قابلمه خود را شسته و سپس خشک کنید. قابلمه را بر روی اجاق گاز گذاشته و دمای آن را پایین و به مدت 3 دقیقه گرم شود. سپس دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل به ظروف تفلون خود اضافه کنید و تا دو دقیقه اجازه بدهید با دمای کم درون تفلون بماند. بعد از آن ظروف خود را از روی گاز بردارید و آن را خوب بچرخانید تا روغن کل قابلمه را پوشش دهد.

پس از چرخاندن روغن، مجددا روی گاز بگذارید و اجازه بدهید تا حدی داغ شود تا روغن نارگیل بسوزد و از آن دودی در بیاید. با این کار روغن داغ باعث میشه ماهیتابه شما بازسازی شود. بعد از آن قابلمه را از روی گاز خارج کنید و بگذارید که خنک شود. پس از خنک شدن، می بینید که روی قابلمه روغن سوخته وجود دارد که با استفاده از یک دستمال مناسب یا حوله کاغذی با جنس کتان پاک کنید تا قابلمه تمیز قابل استفاده گردد.

تمامی این روش ها را برای شما گفتیم تا ظروف خود را بازسازی کنید. اما اگر با هیچ کدام از این روش ها نتوانستید بازسازی ظروف خود را انجام دهید، با کارشناسان ایران گرین پن تماس بگیرید تا به شما کاربران عزیز خدمات بازسازی ظروف تفلون را ارائه دهد.

روغن نارگیل

اگر به خدمات تضمینی سفیدگری ظروف مسی نیاز دارید کلیک کنید

طریقه مراقبت از ظروف تفلون

برای افزایش عمر و پیشگیری از خرابی ظروف تفلون خود بعد از بازسازی، حتما مراقبت های زیر را انجام دهید:

استفاده از اسفنج ها و ابزار های نرم و غیر خرد کننده برای تمیز کردن ظروف خود

استفاده از اسفنج ها و ابزار های نرم و غیر خرد کننده برای تمیز کردن ظروف خود

از تراشیدن و یا برش دادن غذا در درون ظروف تفلون خودداری کنید

از تراشیدن و یا برش دادن غذا در درون ظروف تفلون خودداری کنید

غذای داخل ظروف را با دمای پایین تر بپزید

غذای داخل ظروف را با دمای پایین تر بپزید

ظروف تفلون خود را در جای خشک و به دور از نور مستقیم حفظ نگه دارید

ظروف تفلون خود را در جای خشک و به دور از نور مستقیم حفظ نگه دارید

سوالات متداول

بله، می‌توانید ظروف تفلونی خراب یا ساییده شده را بازسازی کنید. برای بازسازی ظروف تفلونی خود، با تماس بگیرید.

نه، بعضی از ظروف تفلونی قابل بازسازی نیستند. اگر ظروف آسیب‌دیدگی زیادی دارند یا بر روی تفلون به طور کامل خراب شده باشد، ممکن است بازسازی کارآمد نباشد و بهترین گزینه، تعویض ظروف باشد.

بله، معمولاً برای بازسازی ظروف تفلون خراب، از اسپری یا پوشش تفلون جدید برای پخش لایه تفلون جدید استفاده می‌شود.

له، در صورت استفاده از مواد بازسازی با کیفیت و اجرای دقیق فرآیند، ممکن است ظروف تفلونی به حالت قبلی خود بازگردند و عملکرد نزدیک به اولیه را ارائه دهند. با انتخاب محصولات بازسازی با کیفیت و رعایت دقیق مراحل، می‌توانید از طول عمر و کارایی بهتری برخوردار شوید.

می توانید اسفنج نرم یا دستمال نایلونی را به عنوان ابزارهای صاف کننده استفاده کنید. این ابزارها به تفلون آسیب نمی رسانند و می‌توانند به بازسازی سطح ظروف کمک کنند.

نتیجه گیری

با توجه به این راهنمایی ها و تکنیک هایی که به شما دوستان عزیز گفتیم، میتوانید ظروف خود را بازسازی کرده و عمر آن را افزایش دهید. اما اگر با استفاده از این روش ها و تکنیک ها نتوانستید ظروف خود را بازسازی کنید، می توانید از خدمات تضمینی بازسازی ظروف تفلون ایران گرین پن استفاده کنید.